| Boss491 a întrebat:

Deci, eu am nevoie sa imi instalez un windows xp, pe un calculator cu pentium 4 (nu ma judecati), deoarece am windows 7 si pentru acest pc nu este recomandat windows 7 iar windows xp este cel mai bun pentru pc-ul meu. In fine, mai tarziu, am vrut sa caut prin casa un cd gol ca sa pun windows xp pe el sa il pot instala, ma gandeam ca poate este vreun cd gol prin casa, ca sa nu mai cumpar unul, si am avut norocul sa gasesc un cd pe care scria 'windows xp black edition'. L-am bagat in calculator si intr-adevar avea windows xp pe el. Dar cd-ul era foarte zgariat si cam vechi. Am incercat sa vad daca mergea sa fie bootat de pe el si chiar mergea. Dar am vazut pe net ca windows xp black edition este virusat sau ceva de genul, si mai multe lucruri(negative). Ce credeti? Sa il instalez de pe cd-ul asta? Merita efortul?

45 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Si la southbridge

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Intel 82801FB (ICH6)

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Intel 82801FB (ICH6) la southbridge

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Trimite-mi prin mesaj Dragomir te rog!

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Cand iti trimit mesaj imi spune ca statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator. Ai skype? Eu n-am Facebook ca sa stii

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Hai ca rezolvam prin skype cum te numesti pe skype?

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Luca.dragomir

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Ai poza?

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Luca.dragomir
am aceeasi poza cum o am aici

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Dragomir adauga-ma tu ca nu te gasesc Laurentiu Gabriel am poza de profil sunt brunet happy

| Boss491 explică (pentru Laurentiu340):

Spune-mi cum te cheama pe skype ca eu am o problema nu vad toate raspunsurile la TPU la intrebarea asta

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Boss491):

Laurentiu Gabriel

| Sn4k3 a răspuns:

Nu toate.

Cel mai bine este sa instalezi Windows XP original. Chit ca e vechi macar merge.

| Superior a răspuns:

Daca e in casa si daca persoana care l-a lasat acolo nu l-a rupt de nervi dupa ce l-a folosit ma indoiesc. Incearca, n-ai nimic de pierdut.