| anonima3389 a întrebat:

Daca am un calculator vechi si nu foarte performant pot instala windows 7 pe el?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca ai cel putin 40 de GB in partitia C atunci DA il poti instala!

| Iulian03 a răspuns:

Nu.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Nu.Nu poti iinstala windows 7 pe el fiindca capacitatea memoriei lui nu permite!

| vrelian a răspuns:

Daca calculatorul tau are cel putin 1 ghz procesorul, 1 gb de memorie, ceva spatiu pe hard si o placa video cu direct x8 parca atunci da poti instala windows7. daca nu ai cerintele astea minime nu poti instala. daca ai procesor si memorie dar nu ai video cu direct 8 sau 9 sau cit trebuie cumperi o placa video si o instalezi si dupa iti merge. poti instala windows 7 si pe celeron si pe Intel pentrium 4 cu conditia sa aiba ce am zis mai sus.placa video daca cumperi intrebi sa poti instala windows 7 si ala stie atunci ce sa iti recomande.si cauti una ieftina daca ai un calc slab.