| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre Sony Ericsson xperia x10 si x10i? Pe eMag am gasit SE x10 doar pe culoarea white la pretul de 614 lei si m-am mirat cum un astfel de telefon, camera de 8 mpx, proc de 1ghz s. a. m. d sa coste atat. M-am uitat si la celelalte culori si pretul era de 1339 lei.

Am plasat comanda, gandindu-ma ca poate au facut ei o greseala si poate poate il prind la pretul asta. Dupa am luat telefonul si am sunat la ei sa ii intreb care era diferenta si au spus ca cele la 1339 sunt x10i, iar cel comandat de mine este x10. M-am uitat la caracteristici pe site si erau aceleasi si am sunat din nou, iar operatorul a spus ca sunt niste diferente, dar nu le stie el si ca sa adresez intrebarea la nu stiu ce e-mail.

Am cautat si pe net si am gasit pe niste site-uri ca diferenta ar fi regiunea unde este distribuit, ca x10i vine de la x10 international, iar x10 de la x10 american. Acum astept sa ma sune pe marti ca deocamdata nu il au in stoc. Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| strategicul9 a răspuns:

Da e bine diferenta de pe site