| assassincreedss a întrebat:

Ieri contul de Facebook mi-a fost dezactivat si nu stiu de ce.Mi-am facut alt cont si acum m-am treit si cu asta dezactivat.Ce se intampla? Va rog am nevoie de ajutor

4 răspunsuri:
| Trif_Simona_1994 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa iti trimita mesaj sau mail (pe mail-ul pe care ai cont) si sa iti spuna motivul.
Eu asa cred

| assassincreedss explică (pentru Trif_Simona_1994):

Nu am primit nimic. Am nevoie de ajutor, pentru ca pierd niste mesaje importante

| AndreiWolf a răspuns:

La dezactivat din motive de securitate probabil un hacker vroia sa intre in servarele lor prin contul tau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai folosit același număr de telefon. Ai grijă și atunci când îți menționezi anul nașterii. Dacă ești prea mic ți-l dezactivează automat.
Fă-ți un cont nou de email, altfel spus, ai nevoie de o adresă de email pe care nu ai folosit-o niciodată pe FB. Și renunță să specifici în 'formularul de înscriere', numărul de telefon, dacă știi că a mai fost folosit la crearea altor conturi de FB. Uite așa, FB nu acceptă asta! ))
E de-ajuns dacă te vei loga doar cu adresa de email.
Cât despre vechiul cont de FB, dacă a fost blocat pentru încălcarea regulamentului, o să primești mesaj de la FB.