| traxter a întrebat:

ieri tata mi-a cumparat un laptop asus X52F http://www.emag.ro/......52F-EX513D e fix ca acesta numai ca are 4 Gb rami.
am cateva intrebari:
1.merge windows xp sp 3?
2. pot sa-i schimb procesorul cu cel putin un dual core de 3 GB sau un i3?
3. e bun laptopu? pentru ca mie mi se pare ca merge foarte foarte bine.

Răspuns Câştigător
| Th33ldeRg0d a răspuns:

1. Poti pune sp3
2. Procesorul laptop-ului din link e dual core!
3. Daca te poti folosi de el si esti multumit, e foarte bun.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Deci nu poti pune sp3 deoarece nu vei gasi drivere. Overclock la laptop nu se poate, oricum, nu asta este ptoblema. Procesorul nu il poti schimba din nefericire, findca la laptopuri, upgradeul este greu, si prea costisitor. Daca visezi la upgrade, esti terminat. de asemenea, si la jocuri e praf.In aceeasi bani, puteai lua http://www.pcgarage.ro/......ghz-black/ care era mai bun, si puteai rula si jocuri mai noi gen gta 4 pe low-mediu. singurul upgrade posibil este la ram.

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Pentru driverele xp da-mi un email pe krystyankrystyan@gmail.com

| traxter explică:

Inca ceva:
pe cd-ul de la drivere scrie for windows 7 pe 32 sau pe 64 biti.
si stiu ca am un dual core da vreau sa-i mai maresc frecventa procesorului(nu vreau overcloackingwinking ) cel putin la 3.0.