| Boss315 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot schimba in bios pe modul ide? Pt ca vreau sa instalez windows xp si la inceputul setup-ului imi da bluescreen 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000), asta e codul de eroare, in fine, si pe net am vazut ca trebuie sa schimbi pe modul ide in bios, dar la mine in bios nu vad aceasta setare, am un HP Compaq dc7100 CMT (PX494EC) si nu am bios actualizat sau ceva de genul.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

XP si-a trait traiul, si-a mancat malaiul. Mai bine bagi un Linux sau chiar Android.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sau bagi pe el OpenElec si devine media player. Sau NAS4Free si devine NAS.