| ßestToturialsLegends a întrebat:

imi va merge GTA 5 pe pc : windows 7 ultimate 64 bit Pentium (R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz 2.50 GHz

Rami:2, 00 GB

NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

Placa video : 1024 mb (1791) in total.Si stiu ca acest windows nu este recomandat pentru 2gb rami dar ce windows imi recomandati si daca o sa il pun imi va merge gta v? Dau funda pentru cel mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Eu zic ca te incadrezi in Cerintele minime.Te-ai incadra in cerintele minime si ti-ar merge pe low. Uite si cerintele:Cerinte de sistem minime: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB
Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB
@Vladut nu te grabi sa spui ca nu ii va merge pe low nici machiar nu stim cat de bine o sa fie optimizat. Funda?

37 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Prietene, pc-ul tau nu cred ca ruleaza gta 4 cu totul pe ultra. Windows 7 home premium pe 32 bits este cel mai recomandat pentru jocuri. Nu te gandi ca vei putea juca gta v nici macar pe low pentru ca acest joc cere niste cerinte ametitor de mari. Bine ar fi macar sa ai 4 gb ram, o placa video de 2 gb si un procesor dual core macar de 3 ghz. Sper ca te-am ajutat happy

| LDEGM2100 a răspuns (pentru Jipa95):

Prietene gta 4 merge si pe un single core de 3. 00ghz la low
cat despre gta 5 o sa-i mearga la low cu 4 gb ram

| Jipa95 a răspuns (pentru LDEGM2100):

Imi pare rau, dar te contrazic. Gta 4 pe low cere un dual core de minim 2.2 ghz si inca o intrebare : Cu cat fps iti merge gta 4 cu procesorul ala pe low? sunt curios.

| Faruece a răspuns:

Si eu am acelasi procesor dar placa video mai proasta si o sa mearga, sigur, Windows-ul e bun

| taken a răspuns:

Daca va fi la fel de prost optimizat ca GTA 4 nu-ti va merge.
Jocul se lanseaza marti 17 septembrie.S-a lansat deja pentru Xbox 360 si pentru PS3.

| Jipa95 a răspuns:

Cerintele minime pentru gta v nici macar nu au aparutwinking nu se stie daca va cere minim 2 sau 4 gb ram

| LDEGM2100 a răspuns (pentru Jipa95):

Intre 17 si 28 fps
deci max 28 fps

| AlexandruMCA a răspuns:

Cu siguranta nu iti va merge deoarece Iti trebuie minim 4GB ram si 3 nuclee
Uite ce sistem am eu si Merge gta 4 la Low cu 30-48FPS si la medium 25-32 fps

CPU: Intel® core™ 2 Duo CPU E7200 @ 2. 53GHz
Mem: 2.0 GB RAM DDR2
GPU: nVidia GF8500GT 512 MB (PCI-E)
HDD: SAMSUNG HD250HJ 250GB/ 7.200 rpm
Sursa: inter teach booster 420W

| Danişor a răspuns (pentru AlexandruMCA):

Pai il stiu pe tipu asta care are pc-ul ala il cheama Razvan am fost pe la el si am vazut ca gta iv îi merge pe high! nu glumesc ii mergea bine

| deejayoo a răspuns (pentru Jipa95):

Ce Cristos visezi ma? Pai ce jucam aici? Pentru ce-i trebuie o placa de 2, important e sa o aiba pe cel putin 128 bit pentru a-i rula jocul finut.Informeaza-te si tu si dupa aia vorbesti

| Jipa95 a răspuns (pentru deejayoo):

Mai omule la vechiul meu pc aveam procesorul dual-core de 2.4 2mb chache, si o placa video de 1gb pe 64 bit. Imi ducea gta 4 pe medium-high cu rezolutia maximawinking.

| deejayoo a răspuns (pentru Jipa95):

Nu intelegi.Ai zis ca-i trebuie 2 gb la placa da? cate jocuri cer 2 gb? ma rog sunt cateva, watch dogs, ceva battlefield nu stiu exact nu m-am interesat, dar am vazut ca la gta v sunt cerinte destul de mici in comparatie cu mega -ultra stirea ca va fi lansat gta v

| Radar12324565764 a răspuns:

Depinde...Daca stam sa ne gandim bine cei de la Rockstar au spus oarecum mai retras ca cerintele minime vor fi cam ca pe maxim la Max Payne 3.Battlefield 4 cere la placa video minim 512 si am vazut cu totii ce grafica are.Eu unul spun ca ti-ar merge daca ai avea o placa video de 1024(de preferat un GTX) si 4 gb de ram.Plus ca jocul e la persoana a III-a deci nu se va pune la fel de mult accent la detalii precum la jocurile la persoana I(gen Battlefield 4 sau Far cry 3).

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa iti mearga ca iti trebuie windows 8

| Ex_Al_1992 a răspuns:

Prietene eu am placa video de 3550 gb Nvidia Gforce am 4 rami ddr3 win 8 pro si nu cred ca imi merge deci tie in niciun caz, daca iti pui inca 6 rami sischimbi laca video iti va merge 100%

| goldrule a răspuns:

Toti spuneti ca merge/ca nu merge dar nimeni nu a zis de faptul ca aparitia pe pc nu e sigura. Cand a aparut gta 5 mi-am cumparat un ps3 asa ca eu am jocul dar si eu l-am dorit pe pc si sunt sanse sa nu mai apara

| catalinpsenisnic a răspuns (pentru Danişor):

Da este gta 5 pe pc?

| KeNzor2k a răspuns:

Mda daca apare

| PopoviciAlex1994 a răspuns:

CPU: Intel® core™ i7, 3,5 GHz 4770K 3.5 GHz
Mem: 4. GB RAM
GPU: nVidia GeForce 740M 2 GB

Laptop, Credeti ca as putea juca GTA v la Hight?

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Si nu a aparut gta 5 pe pc... apare in anul 2015 laughing

| compcris00 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Eu am un dual. Core e5700 3ghz, 4 gb ram si nu cred ca va merge, deoarece minim trebuie e8200.

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru compcris00):

Dupa ce o sa apara, cred ca o sa iti mearga. big grin

| compcris00 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Wolfentein the new order merge

| Alexandru_Andrei_1998_2nNi a răspuns:

Windows-ul tau este bun!
Dar nu cred ca iti va functiona GTA 5!
Cerinte minime:
OS:Windows 8.1, Windows 8 sau Windows 7 64 de biti
Processor:Intel Core 2 Quad CPU Q6600 de 2, 40GHz (4CPU)/procesor AMD Phenom 9850 Quad-Core de 2, 5 GHz
RAM:4 GB
Placa Video:NVIDIA 9800 GT 1GB/AMD HD 4870 1GB
Hard Disk: 65 gb
Sursa Steam
Oricum Success!winking

| TudiRo a răspuns:

BA eu cred ca nu o sa prea mearga.Cine stie un site pentru a lua gta 5 craket da pentru 32 bit credeti ca o sa mearga

| AlexXD5 a răspuns:

Gta 5 Ti-ar merge perfect doar daca tu reinstala windows-ul. Depinde cu ai tu grisa de calculator (daca il lovesti de nervi si bagi toate prostiile pe el, nai sanse ) si sa ai minim 130 gb liberi intr-o partitie ( instaler 59 gb + joc 65 gb + altele ). Cam atat iti trebuie.O sa-ti mearga cu lag infer. Sper ca te-am ajutat

| Ciuca_Florin_Mihai_1998 a răspuns (pentru Jipa95):

Mie imi megre gta 4 pe pc cu 2, 8 single, 2 gb ram si 1 gb video cu totul la maxim in afara de reflectii, umbre si rezolutia e la 1150

| marimarian30 a răspuns:

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram...
sistem type 64 bit
procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz
Rating 5.1
Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu
Si daca da a aparut gratis pe pc... plz
Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok ...multumesc

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram... sistem type 64 bit procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz Rating 5.1 Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu Si daca da a aparut gratis pe pc plz Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok multumesc.

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram sistem type 64 bit procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz Rating 5.1 Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu Si daca da a aparut gratis pe pc plz Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok multumesc.