| ßestToturialsLegends a întrebat:

Am un calculator pe windows 7 ultimate 64 bit uitati componentele : Pentium (R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz 2.50 GHz
Rami:2, 00 GB
NVIDIA GeForce 9600 GSO 512
Placa video : 1024 mb (1791) in total.As dori sa stiu daca merge gta iv, prototype, si jocuri gen shootere, aventura, actiune. Funda pentru cel mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Gta IV Cel mai prost joc de pe piata care a fost optimizat zic eu cu ochii inchisi.Eu zic ca iti va merge pe low. Spider-Man web of shadows iti va merge bine. Poftim si niste jocuri care te-ar putea interesa Recomand windows xp sp3 :incearca:
-Call of Duty: Modern Warfare 3
-Syndicate
-Need for Speed: The Run
-Seria Test Drive Unlimited
-BattfleField 3
-Fifa 12
-Mass Effect 3
-Max Payne 3
-Team Fortress 2
-Seria FarCry
-Seria Prince of Persia
-Seria Assassin's Creed
-Saints Row: The Third
-Seria HalfLife
-The Sims: 3
-Grand Theft Auto: San Andreas MultiPlayer
-Seria Crysis

| KinekT a răspuns (pentru Danişor):

The run imi merge mie 20-30 fps pe un gt 610m iar seria crysis pe o 9600 gt? poate crysis 1.

| Danişor a răspuns (pentru KinekT):

Eu I-am dat niste jocuri care la-ar putea interesa daca mai investeste intr-o placuta de 2gb si 4gb rami.Intelegi?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Cred că va merge.

Verifică orice joc pe CAN YOU RUN IT (http://www.systemrequirementslab.com/cyri ).

Scrii jocul, scanează calculatorul și îți va spune cum ți-ar merge jocul pe cerințe diferite de sistem. E sigur, se va uita doar la performanțele calculatorului. Durează câteva secunde, mai mult durează până te întreabă dacă îi dai voie să acceseze datele tale.