| ßestToturialsLegends a întrebat:

imi vor merge toate serile call of duty? si cu ce fps vor merge toate pe acest pc : windows 7 ultimate 64 bit Pentium (R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz 2.50 GHz

Rami:2, 00 GB

NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

Placa video : 1024 mb (1791)

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu. nu. nu iti recomand un windows home premium pe 32 bits, este cel mai recomandat pentu gaming, cere mai putine resurse decat cel pe 64 bits. De exemplu eu am avut win 7 home si am bagat nfs HP pe el, mentionez ca am in laptop un procesor celeron dual 1.8 ghz 2 mb cache, 4 gb ram si video share de 1760 mb si rulam nfs HP pe rezolutie maxima pe acel windows. De cand am bagat win 7 ultimate pe 64 bits, nfs-ul meu abia daca mai merge pe cea mai mica rezolutie. Recomand : pune-ti mai intai windows-ul 7 home 32 bits, ca vad ca procesorul este bunicel, recomand achizitionare unei placute ram de 2gb si vei utea juca relaxat toate seriile call of duty.

| taken a răspuns:

Procesorul este slab, la fel si placa video.
Memorie ai putina pentru Windows 7 x64.Ar trebui sa ai cel putin 4 GB.
Call of Duty Black Ops si Call of Duty Black Ops 2 nu cred ca vor merge. Poate si Modern Warfare 2 si 3 vor face figuri.
Instaleaza si vezi care-i treaba.
Ctrl+Alt+Del si vezi la performance la memory.Toata memoria este solicitata, de unde sa mai ramana pentru joc?

| Danişor a răspuns:

Lol imi merge toate la high laughing) pe bune