| ßestToturialsLegends a întrebat:

imi va merge GTA 5 pe pc : windows 7 ultimate 64 bit Pentium (R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz 2.50 GHz

Rami:2, 00 GB

NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

Placa video : 1024 mb (1791) in total.Si stiu ca acest windows nu este recomandat pentru 2gb rami dar ce windows imi recomandati si daca o sa il pun imi va merge gta v? Dau funda pentru cel mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Eu zic ca te incadrezi in Cerintele minime.Te-ai incadra in cerintele minime si ti-ar merge pe low. Uite si cerintele:Cerinte de sistem minime: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB
Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB
@Vladut nu te grabi sa spui ca nu ii va merge pe low nici machiar nu stim cat de bine o sa fie optimizat. Funda?

| catalinpsenisnic a răspuns (pentru Danişor):

Da este gta 5 pe pc?

37 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Prietene, pc-ul tau nu cred ca ruleaza gta 4 cu totul pe ultra. Windows 7 home premium pe 32 bits este cel mai recomandat pentru jocuri. Nu te gandi ca vei putea juca gta v nici macar pe low pentru ca acest joc cere niste cerinte ametitor de mari. Bine ar fi macar sa ai 4 gb ram, o placa video de 2 gb si un procesor dual core macar de 3 ghz. Sper ca te-am ajutat happy

| LDEGM2100 a răspuns (pentru Jipa95):

Prietene gta 4 merge si pe un single core de 3. 00ghz la low
cat despre gta 5 o sa-i mearga la low cu 4 gb ram

| Jipa95 a răspuns (pentru LDEGM2100):

Imi pare rau, dar te contrazic. Gta 4 pe low cere un dual core de minim 2.2 ghz si inca o intrebare : Cu cat fps iti merge gta 4 cu procesorul ala pe low? sunt curios.

| LDEGM2100 a răspuns (pentru Jipa95):

Intre 17 si 28 fps
deci max 28 fps

| deejayoo a răspuns (pentru Jipa95):

Ce Cristos visezi ma? Pai ce jucam aici? Pentru ce-i trebuie o placa de 2, important e sa o aiba pe cel putin 128 bit pentru a-i rula jocul finut.Informeaza-te si tu si dupa aia vorbesti

| Jipa95 a răspuns (pentru deejayoo):

Mai omule la vechiul meu pc aveam procesorul dual-core de 2.4 2mb chache, si o placa video de 1gb pe 64 bit. Imi ducea gta 4 pe medium-high cu rezolutia maximawinking.

| deejayoo a răspuns (pentru Jipa95):

Nu intelegi.Ai zis ca-i trebuie 2 gb la placa da? cate jocuri cer 2 gb? ma rog sunt cateva, watch dogs, ceva battlefield nu stiu exact nu m-am interesat, dar am vazut ca la gta v sunt cerinte destul de mici in comparatie cu mega -ultra stirea ca va fi lansat gta v

| Ciuca_Florin_Mihai_1998 a răspuns (pentru Jipa95):

Mie imi megre gta 4 pe pc cu 2, 8 single, 2 gb ram si 1 gb video cu totul la maxim in afara de reflectii, umbre si rezolutia e la 1150

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram... sistem type 64 bit procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz Rating 5.1 Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu Si daca da a aparut gratis pe pc plz Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok multumesc.

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram sistem type 64 bit procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz Rating 5.1 Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu Si daca da a aparut gratis pe pc plz Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok multumesc.

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram, sistem type 64 bit, procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz, Rating 5.1 Credeti ca merge. GTa 5 pe pc-ull meu si daca da a aparut gratis pe pc apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok multumesc.

| marimarian30 a răspuns (pentru Jipa95):

Cine stie? Un site de gta 5 gratis!

| maxymiliano a răspuns (pentru Jipa95):

GTA V are cerinte super fata de Fifa18 nu ruleaza Fi18 cum ruleaza GTA V in fifa mi se blocheaza da joc asa da e greu ca joc la level legend GTA V are cele mai bune cerintewinking

| Jipa95 a răspuns:

Cerintele minime pentru gta v nici macar nu au aparutwinking nu se stie daca va cere minim 2 sau 4 gb ram

| taken a răspuns:

Daca va fi la fel de prost optimizat ca GTA 4 nu-ti va merge.
Jocul se lanseaza marti 17 septembrie.S-a lansat deja pentru Xbox 360 si pentru PS3.

| Faruece a răspuns:

Si eu am acelasi procesor dar placa video mai proasta si o sa mearga, sigur, Windows-ul e bun

| Lavinia4you a răspuns:

Salut Best, nu iti va merge datorita placii video slabe, iti recomand o placa video care poate rula gta 5, gasesti aici o serie de recomandari http://www.cumpar.net/placa-video-jocuri-ieftina-gta-v-cs-go/

| goldrule a răspuns:

Toti spuneti ca merge/ca nu merge dar nimeni nu a zis de faptul ca aparitia pe pc nu e sigura. Cand a aparut gta 5 mi-am cumparat un ps3 asa ca eu am jocul dar si eu l-am dorit pe pc si sunt sanse sa nu mai apara

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa iti mearga ca iti trebuie windows 8

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Si nu a aparut gta 5 pe pc... apare in anul 2015 laughing

| compcris00 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Eu am un dual. Core e5700 3ghz, 4 gb ram si nu cred ca va merge, deoarece minim trebuie e8200.

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru compcris00):

Dupa ce o sa apara, cred ca o sa iti mearga. big grin

| compcris00 a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Wolfentein the new order merge

| PopoviciAlex1994 a răspuns:

CPU: Intel® core™ i7, 3,5 GHz 4770K 3.5 GHz
Mem: 4. GB RAM
GPU: nVidia GeForce 740M 2 GB

Laptop, Credeti ca as putea juca GTA v la Hight?

| KeNzor2k a răspuns:

Mda daca apare

| XXdenisXX84 a răspuns:

Ba voi sunteti arsi la cap sau ce boala cerintile minime is 4 gb maxim is 8 gb 16 gb ce micati la cicat
Eu am un procesor cam slab si imi merge gta 5 alui e mai bun procesorul ca lamine
Procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU 1.80 GHz 1.98 GHz
Ram: 4GB
placa video:Intel(R) HD Graphics 1.7 gb
Hard disk:500 GB
30 FPS 35 FPS
Si imi merge la hight gta 5 ßestToturialsLegends ba tie ti-ar merge doar la setari low doar daca ai 20 fps 30 fps daca ai mai putin nu

| Radar12324565764 a răspuns:

Depinde...Daca stam sa ne gandim bine cei de la Rockstar au spus oarecum mai retras ca cerintele minime vor fi cam ca pe maxim la Max Payne 3.Battlefield 4 cere la placa video minim 512 si am vazut cu totii ce grafica are.Eu unul spun ca ti-ar merge daca ai avea o placa video de 1024(de preferat un GTX) si 4 gb de ram.Plus ca jocul e la persoana a III-a deci nu se va pune la fel de mult accent la detalii precum la jocurile la persoana I(gen Battlefield 4 sau Far cry 3).

| Ex_Al_1992 a răspuns:

Prietene eu am placa video de 3550 gb Nvidia Gforce am 4 rami ddr3 win 8 pro si nu cred ca imi merge deci tie in niciun caz, daca iti pui inca 6 rami sischimbi laca video iti va merge 100%

| AlexXD5 a răspuns:

Gta 5 Ti-ar merge perfect doar daca tu reinstala windows-ul. Depinde cu ai tu grisa de calculator (daca il lovesti de nervi si bagi toate prostiile pe el, nai sanse ) si sa ai minim 130 gb liberi intr-o partitie ( instaler 59 gb + joc 65 gb + altele ). Cam atat iti trebuie.O sa-ti mearga cu lag infer. Sper ca te-am ajutat

| marimarian30 a răspuns:

Prieteni ieu am memoria de 8 gb ram...
sistem type 64 bit
procesor Amd athlon(tm)X4 750K Quad Core Procesor 3.60 ghz
Rating 5.1
Credeti ca merge GTa 5 pe pc-ull meu
Si daca da a aparut gratis pe pc... plz
Apropo daca a aparut gta 5 va rog dati-mi un link ok ...multumesc

| AlexandruMCA a răspuns:

Cu siguranta nu iti va merge deoarece Iti trebuie minim 4GB ram si 3 nuclee
Uite ce sistem am eu si Merge gta 4 la Low cu 30-48FPS si la medium 25-32 fps

CPU: Intel® core™ 2 Duo CPU E7200 @ 2. 53GHz
Mem: 2.0 GB RAM DDR2
GPU: nVidia GF8500GT 512 MB (PCI-E)
HDD: SAMSUNG HD250HJ 250GB/ 7.200 rpm
Sursa: inter teach booster 420W

| Danişor a răspuns (pentru AlexandruMCA):

Pai il stiu pe tipu asta care are pc-ul ala il cheama Razvan am fost pe la el si am vazut ca gta iv îi merge pe high! nu glumesc ii mergea bine

| Alexandru_Andrei_1998_2nNi a răspuns:

Windows-ul tau este bun!
Dar nu cred ca iti va functiona GTA 5!
Cerinte minime:
OS:Windows 8.1, Windows 8 sau Windows 7 64 de biti
Processor:Intel Core 2 Quad CPU Q6600 de 2, 40GHz (4CPU)/procesor AMD Phenom 9850 Quad-Core de 2, 5 GHz
RAM:4 GB
Placa Video:NVIDIA 9800 GT 1GB/AMD HD 4870 1GB
Hard Disk: 65 gb
Sursa Steam
Oricum Success!winking

| TudiRo a răspuns:

BA eu cred ca nu o sa prea mearga.Cine stie un site pentru a lua gta 5 craket da pentru 32 bit credeti ca o sa mearga

| Ionut_Nedelcu_1993 a răspuns:

Procossor pentium dual core 3.1 /3.1 4gb ram placa video nVIDIA gt 630 4gb 128 bitz merge perfect pe low si medium!

| Mario0113 a răspuns:

Fratilor!,eu am un pc cu:

4gb ram

Un hard de 600 de gb

Un windows 7 32 bit

O placa video nVIDIA geforce 210 de un 1gb

Si un procesor Intel celeron cpu g1610 2.60 ghz, pe grafica low merge ca si un calculator de gaming iar pe medium merge destul de bine.Asa ca besttutorialslegend iti spun foarte sincer ca pe low o sa ti mearga foarte bine