| BadBoy1998 a întrebat:

incerc sa instalez windowsu pe un pc nou si tot primesc eroarea : 0x8007025D

Am incercat sa instalez pe alta partitie, aceeasi eroare
Alta imagine iso, aceeasi eroare
Convert MBR, aceeasi eroare

6 răspunsuri:
| NykusorBl3nd a răspuns:

Formateaza toate partitiile, apoi baga cat vrei in c si cat in d.
Dai pe format nfs si instalezi in C.
Daca iti da aceeasi eroare inseamna ca windows-ul nu este bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7/8 pe PC din 2015+? Nu se mai poate instala. Placile de baza sunt facute in asa fel sa nu te lase sa instalezi decat Windows 10.

| BadBoy1998 explică:

Aceeasi eroare, si am incercat cu windows-uri diferite si stick-uri diferite.

| ziftode a răspuns (pentru BadBoy1998):

Ce ar fi sa postezi si versiune de windows incerci sa instalezi si pe ce calculator, sau, citeste aici:

https://answers.microsoft.com/......a761800dcc

| BadBoy1998 explică (pentru anonim_4396):

Componentele is modele din 2017-2018, iar windows-u este 10 PRO versiunea 1511