| Kardolei a întrebat:

La momentul actual, care este cel mai bun windows dupa parerea voastra? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Am folosit 6 luni 10 dar clar recomand 7 este cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer 7

| LPCTSTR a răspuns:

Windows 7 este versiunea care a multumit miliarde de oameni, in comparatie cu xp sau vista, 7 este regele.
Nu recomand absolut deloc 8, 8.1 pentru ca sunt versiuni neresusite cu extrem de multe dll-uri lipsa, plus ca iti apare foarte des BSOD(Blue Screen Of Death), in timp ce pe 7, eu personal n-am intalinit aceasta problema.
De 10 nu stiu ce sa-ti spun, nu l-am testat.
Dar pentru calculatoare slabute, clar cea mai buna alegere este Windows 7, merge si XP, dar nu mai este sustiunt de Microsoft.

| gabicoo a răspuns:

Windows 10 cu licenta. E cel mai bun.
Win 7 nu mai beneficiaza de suport. A fost cel mai bun dar apartine deja trecutului.
Win 8 a fost un cosmar pentru mine. Am renuntat rapid la el si am facut upgrade la Win 10.