| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este părerea voastră cel mai bun browser de Internet în momentul actual?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce consideri "bun".
Din punct de vedere al vitezei de lucru, browser-ele cele mai rapide sunt cele mai vurneabili din punct de vedere a securitatii, iar cele lente au viteza scazuta fiindca folosesc multe resurse pentru securizare.
La fel se intampla si cu programele antivirus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Google Chrome.

| Sofer a răspuns:

Firefox și google Chrome.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista unul pentru ca toti fac unul si acelasi lucru, iar majoritatea au drept caramida de temelie Chromium, depinde de cat de dedicati sunt dezvoltatorii in a-i adauga fumctionalitati.
Unii vor spune Firefox, altii Chrome, altii Brave, altii Edge, altii Opera... mie a ajuns sa-mi fie indiferent. Firefox nu poate descarca fisiere mari, deci e limitat, Chrome mananca si nu se mai satura, Brave nu prea inspira siguranta, Opera n-o duce bine cu vulnerabilitatile, iar lista poate continua.
Eu am ramas, din pacate, la Chrome, cu care sunt prea acomodat sa ma mai sinchisesc sa-l schimb.

| PainTech a răspuns:

Fiecare cu preferințele sale, destul de greu de definit ce înseamnă cel mai bun.

Eu folosesc Chrome pe PC și Brave pe telefon (care cred că la baza are tot o variantă de Chrome).

| Yuoia a răspuns (pentru PainTech):

Am un Huawei care nu mai primeste actualizare. Pot folosi Brave pe el? Chrome nu mai face absolut nimic.

| PainTech a răspuns (pentru Yuoia):

Desigur.

| Yuoia a răspuns (pentru PainTech):

Multumesc.

| JicaContra a răspuns:

Pe PC este noul Edge, ala care il iei de pe net, nu ala cu, care vine windows-ul

si crede-ma ca stiu ce spun, am avut necaz pe vechiul Edge, dar asta nou e chiar incredibil de bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea Google Chrome.
La mine se mişcă la fel de repede şi pe smartphone, laptop şi desktop.

| nicu991 a răspuns:

Ai gresit categoria!
Pe telefon folosesc browserul BRAVE de mai bine de-un an, nu stiu sa-ti spun daca e cel mai bun insa nu suportam Chrome pentru ca mergea greoi.
Pe calculator, Opera.

| Andresso a răspuns:

Brave Browser cel mai bun

| ValentinGabi a răspuns:

Google Chrome nr 1

| readytofly a răspuns:

Daca vrei viteza, mergi pe Edge. Daca vrei extensii, Firefox si Chrome. Daca vrei anonimitate, Tor

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Folosesc Firefox, Vivaldi, Opera, pe pc, iar pe telefon, Chrome, dar vreau să instalez altul. Dintre astea patru îmi place cel mai mult Vivaldi.

| ioan452 a răspuns:

Pe pc folosesc chrome, și pe telefon folosesc Brave.

| AlexandruGeo a răspuns:

Personal folosesc Brave.