| DariusRo1 a întrebat:

Salut TPU.
Mi-am achiziționat acum ceva timp un smart TV LG.
Și acum după o lună întâmpin o problemă destul de mare zic eu.
Televizorul a fost fixat pe perete, după câteva săptămâni de la cumpărarea lui a fost folosit doar câteva zile iar după tras din priză pentru încă câteva zile.
După 1 sau 2 ori aprins pentru a vedea ceva pe Netflix.
Acum când l-am aprins îmi apare ecran negru. Nu știu ce să fac sau de ce s-a întâmplat.
Sper să găsesc un răspuns, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Scoate televizorul din priza cat timp e pornit si asteapta 60 de secunde inainte de a-l baga iar in priza (astfel se reseteaza).
Inainte sa faci asta, poti verifica pe telecomanda, la SOURCE, ce optiune (sursa) a fost aleasa, pentru a te asigura ca selectia este corecta.
https://www.youtube.com/watch?v=_3JEnihIS08

3 răspunsuri:
| OmuCuProgramarea a răspuns:

Da-l la garantie sa-ti dea altul nou in schimb, e o cauza pierduta.

| Mirel4412 a răspuns:

Intrii pe site-ul oficial LG, descarci "soft-ul" televizorului, il pui pe stick, bagi stickul in tv.
Pentru procedeul detaliat cauta pe yt: "resetare soft televizor LG"

| sierra1 a răspuns:

Probabil n-ai semnal, incearcă pe wifi sau stick