| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand un PS3 SuperSlim si am luat FIFA15. si merge in lag in meniu, Career mode. in meci nu am treaba ruleaza super..am problema cu zgomotul la el, cand joc FIFA imi scoate un sunet urat ca si cum ar citi CD.ul in continuu... e jocul prea solicitant ori nu stiu la God of War 3 si NFS Shift nu a facut asa. cine ma poate ajuta, multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexsiceva a răspuns:

E o consola veche totusi.Fifa 15 are grafici mai bune deci consuma mai multa putere din consola si memorie.Compari 2 jocuri din diferiti ani:Fifa 15 si nFs shift adica 2015 si 2009.Ps3 ul nu mai duce bine jocurile noi aparute.Lag ul din meniu se duce cu un update.La mine la ps4 aveam lag in meniu si mi s a dus cu un update.Cat despre zgomot. E perfect normal sa faca zgomot.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Fifa 15 are lag pe ps3(am ps3) Si 16 are tot asa, dar nu e asa suparator zic eu. GOW e joc facut de Sony mai mult sau mai putin, acolo e altceva, normal ca e mai bine optimizat. NFS Shift e mai vechi. PS: daca vrei joc cu masini, incearca GT6.

| Alexuţ02 a răspuns:

A deci e ceva normal sa mearga mai greu. Ok, mersi