| Darky13 a întrebat:

, Mi'am cumparat recent un Lenovo a328 de la digi, si sincer nu stiu cum sa fac ca sa mult aplicatile in sd. " Memoria externa ", trebuie rootat ca sa mearga asta, sau ce pot face? P.S. : Scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Trebuie sa ii faci Root (daca ii faci Root pierzi garantia, in cazul in care nu ii faci Unroot) apoi dupa ce rezovi cu root-ul instalezi aplicatii de genul App2sd sau link2sd.
Cand am avut telefon cu SD card, eu foloseam link2sd,dar optiunea cu move to sd card nu ma ajuta cu nimic, trebuia sa reformatez cardul si sa creez doua partitii, o partitie Fat32 pe care o foloseai normal si o partitie Ext4 pe care o folosea link2 sd.In partitia Ext4 erau mutate aplicatiile.De fapt programul nu le muta, procedeul e un pic ciudat ideea e ca telefonul este,, pacalit '' ca aplicatiile sunt pe card.

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Incerca aplicatia app2sd. daca nici asa nu vrea, trebuie root.

| alessyo21 a răspuns:

Il rootezi si modifici din setari unde sa iti descarce.

| Darky13 explică:

Hmm. trebuie root. dar cum il fac si ce fac mai exact sa pot muta apps in sd?