| AndreiTrifan a întrebat:

monitoru se conectează la placa video sau placa de baza! Vreau răspunsuri clare cu detalii! Va multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, daca ai placa video bagat suplimentar in sistem, atunci ea functioneaza, pe ea se conecteaza monitorul.
Unele placi de baza au si posibilitatea de a functiona cu monitorul conectat atat pe mufa video de pe placa de baza, cat si la cel de pe placa video suplimentara.

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns:

Pal logic ca la placa video,

| AndreiTrifan explică (pentru DracuIa):

Deci daca am placa video dedicata, ma sfătuiești sa conectez monitoru la placa video nu?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti conecta la ambele, conectarea nu ar fi o problema, poate functionarea simultana.
De obicei monitorul se conecteaza la placa video, char daca placa video e conectata la placa de baza portul de conectare este in plasa video.

| Dexter21 a răspuns:

Daca ai placa video dedicata adica separat de placa de baza...atunci il conectezi direct pe placa dedicata. daca aveai placa video integrata deja in cea de baza automat ca trebuia in cea integrata atunci.

Răspuns utilizator avertizat