| DoarSile a întrebat:

nu merge sa instalez driveru pentru placa video pe windows xp: nVIDIA geforce 430 gt 128 happy

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Singurul driver functional si care merge garantat se afla pe siteul producatorului adica asta-> http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/77225/en-us
Daca nu merge nici asta, sunt 2 probleme Windows busit/virusat SAU placa video defecta si nu lasa driverul sa se instaleze.

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Http://www.geforce.com/drivers

La Manual Driver Search alegi ce trebuie si descarci driver-ul compatibil.

| K0sti a răspuns (pentru SasNetRomania):

Corect!