| Sorin1234Stefan a întrebat:

Sall, am o problema la pc deci cand ii bag wind merge bine si dupa ce ii bag driveru de la placa video ii dau rr si dupa cand se aprinde ii se da intruna rr, in safe mode merge perfect

(nVIDIA geforce 210 placa video)
(wind 8.1 x64 bit)

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Incearca cu o versiune mai veche de driver, tot odata verifica vizual si placa video sa nu ai cumva condensatori umflati pe ea si de aici problema ta.

Asa arata un condensator umflat
http://www.incepator.pinzaru.ro/wp-content/uploads/condensator.jpg

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu driverul placii video, cauta sa instalezi un driver mai nou sau mai vechi decat cel instalat de tine.

| Sorin1234Stefan explică (pentru Intruder19):

Pai eu mereu il iau pe cel mai nou de la ei de pe site am incercat si cu 3dp chip.

| Sorin1234Stefan explică (pentru Intruder19):

Pai mereu il instalez de la ei de pe site pe cel mai nou am incercat si cu 3dp chip

| Sorin1234Stefan explică (pentru Intruder19):

Daca am condensatori umflati ce sa fac?

| Intruder19 a răspuns (pentru Sorin1234Stefan):

Te poti duce la un electronist sa tii schimbe dar nu prea merita daca placa video este veche asa ca mai bine strange bani pentru alta placa video.

| Intruder19 a răspuns (pentru Sorin1234Stefan):

Incearca cu o versiune mai veche de driver, tot odata verifica vizual si placa video sa nu ai cumva condensatori umflati pe ea si de aici problema ta.

Asa arata un condensator umflat
http://www.incepator.pinzaru.ro/wp-content/uploads/condensator.jpg