| Bld_Vasile_2001 a întrebat:

nu mi se dechide leptopul merge tot incarca arata ledurile tot dar ecranul nu se aprinde.
Lam conectat la un monitor si imi apare verde de parca sar vedea virusii in el su nu pre pot face nimic.
Astept raspuns

1 răspuns:
| iar99Teo a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria (daca acest lucru este posibil in cazul tau) sa il lasi o perioada fara alimentare si apoi sa o reconectezi si sa pornesti laptopul.
Daca asta nu iti rezolva problema este posibil ca placa video sa fie arsa. Mare lucru nu ai ce sa-i faci decat sa mergi cu el in service sa vada daca se poate sau nu schimba placa video. Este posibil ca placa video sa fie incorporata in placa de baza si atunci mai mult ca sigur va trebui sa schimbi laptop-ul.