| GabrielH3lyxMT a întrebat:

Astazi am aprins laptopul, am intrat pe un joc...laptopul era conectat si la un smart tv prin hdmi... Am intrat într-un joc si m-am jucat aprox. 2 min. Dupa au apărut niste pixeli pe ecran si s-a stins, de atunci nu se mai aprinde ecranul, ledurile coolerul, laptopul se aprinde doar ecranul, nu! Ce problema are?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Incearca ideea lui Ineys, este cea mai putin costisitoare.
E posibil ca rezolutia/refresh rate-ul setat sa fie prea mare, incearca sa conectezi un monitor "high-tech" si sa vezi daca merge.

Spui ca au aparut niste pixeli, mi-e teama ca nu cumva sa se fi ars placa video / iGPU, caz in care trebuie sa cumperi alt laptop.

| Ineys a răspuns:

Probabil a ramas setat pe TV, zic si eu? Incearca sa-l bagi iar la TV si vezi daca functioneaza. Daca da, intra in setari si deconecteaza TV-ul si seteaza ecranul laptopul-ului ca principal.

| GabrielH3lyxMT explică (pentru Ineys):

Nu merge... Degeaba il conectez...