| nezuzu a întrebat:

nu stiti un program ca sa fac la poze sa aiba mai multi pixely? mersi funda

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu poti mari numarul de pixeli.
Sunt anumite efect in photoshop : contrast, Sharpness care imbunatatesc putin calitatea...dar numarul de pixeli nu poate fi marit!
Cel putin nu de programe standard.
E o chestie complicata chiar si pentru programele profesionale folosite de politie

| buzucan a răspuns:

Iata 3 site-uri de modificare poze, acolo gasesti si tutoriale pentru programe:
http://programdemodificatpozeonlinegratis.info/
http://programdemodificatpoze.com
http://programdemodificatpozeonline.com/
E imposibil sa nu gasesti un program care sa-ti fie pe plac.

| victorr_3274 a răspuns:

Depinde, daca tu intelegi ce inseamna pixeli. Daca vrei doar sa maresti poza, e simplu. Dar, o poza daca e facuta cu un aparat care x pixeli, tu nu ai cum sa ii adaugi pixeli din burta.

| SmokeyEye a răspuns:

Numarul de pixeli nu se poate mari.Nu poti face o poza mai clara decat e deja, prin postprocesare. Exista efecte precum sharpness sau contrast, care iti dau iluzia de poza mai clara, dar daca vrei sa printezi o poza facuta de ex cu telefonul de 2MP, nu o sa obti o fotografie clara daca hartia e mai mare decat 10x15( nu mai mult de 2 milioane de pixeli). Poti daca fotografia e format nef, sau raw(adica necomprimat)- realizata cu un aparat profesional DSLR.Adica daca aparatul are 12Mp, si poza va avea cam 12mega...si aia o poti printa pe un banner, si putin mai mare decat e permis, cu conditia ca afisul sa nu fie analizat in de aproape, sa se vada marginile patratoase de la edges. Poti cu orice program, pana si office are Office picture manager, la edit..ai resize picture si o poti face la 200% din dimensiunea initiala.Dar ce o sa obti? Niste pixeli largiti, fiecare pixel, patratel, va ocupa 4 patratele(imaginea nu va fi mai clara). Sper ca te-am ajutat.

| Rollwo a răspuns:

Adobe Photoshop CS5. Sper ca te-am ajutat, bafta happy!

| RyuzakiSan a răspuns:

Photoscape, photoshop, etc whatever?