| ReSpawn17 a întrebat:

O sa imi cumpar un PS3 si un prieten o sa imi imprumute cateva jocuri, eu vreau sa le instalez pe ps 3 si sa ii dau jocurile inapoi. Ca sa salvez progresul jocurilor instalate pe ps3, imi trebuie neaparat Cd-ul cu jocul? sau pot sa salvezi sI sa joc jocurile si fara CD?

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Jocurile se instaleaza pentru a le scadea timpii de incarcare din timpul jocurilor. Unele se mai instaleaza pentru patch-uri iar altele functioneaza mai bine asa. Bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KrEaThYvE a răspuns:

Poti daca ai card de memorie daca nu ai nu se poate

| ReSpawn17 explică (pentru KrEaThYvE):

Pai daca am 500 gb nu pot sa salvez si sa joc fara CD? big grin

| ZethKode a răspuns:

Salut! Jocurile de PS3 ca si cele de PS2 necesita CD-ul pentru a le putea juca. Degeaba iti pastrezi salvarile si instalarea jocului daca nu ai CD-ul pentru a putea juca jocul respectiv. Deci in concluzie, ai nevoie de CD-ul jocului pentru a te putea juca. Bafta!

| ReSpawn17 explică (pentru ZethKode):

Pai atunci de ce se mai instaleaza jocurile? happy

| ZethKode a răspuns (pentru ReSpawn17):

Jocurile se instaleaza pentru a le scadea timpii de incarcare din timpul jocurilor. Unele se mai instaleaza pentru patch-uri iar altele functioneaza mai bine asa. Bafta!