| Varsatorul1 a întrebat:

Salut TPU! Pentru facultatea de Automatica si calculatoare iti trebuie neaparat sa fii la profil real (mate-info, stiinte ale naturii) sau poti fi si la profil uman(filo, stiinte sociale)?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu treci nici primul an, poti sa vii de unde vrei tu. Ei o sa se astepte sa ai in cap toata materia necesara, 4 ani de mate, 4 ani de info, si nu doar atat dar sa fii brici. Daca tu trebuie sa pui intrebarea asta atunci cred ca esti deja in clasa 11 sau 12a si nu ai luat meditatii asa ca lasa-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum poti aplica la teologie daca ai facut matematica sau informatica, poti aplica si la alta facultate, depinde de tine daca te vei descurca.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa fii la orice profil vrei tu? Iti trebuie doar diploma de bac, atat, nu conteaza ce scrie pe ea.

Bafta sa ai! ^^

| Zuzu1991 a răspuns:

Poti sa faci si liceu teologic, medical, etc.
atat timp cat iei examenul
insa te ajuta un profil real la care faci exact materiile la care vei da examen

| Jackpot2 a răspuns:

La facultate nu i sa te întrebe nimeni ce profil ai facut în liceu deci nu contează asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti fi la ce profil vrei tu, ideea e sa faci fata la matematica de nivel M1 din primul an de facultate