| Supremejordannike2004 a întrebat:

Salut TPU. Poate păți ceva PC-UL dacă se ia dintr-o data curentul?

33 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzu1991):

Hai breh, ia si reconditioneaza-l ca e pacat! Eu am un AMD 80286 12-S. Suporta coprocesor matematic, dar e gol slotul ala. big grin Rrrupe in doua MS-DOS-ul la 12 MHz!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

TARE... cauta piata in state, ca aia saliveaza dupa "vintage" si s-ar putea sa iei un ban bun pe elewinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzu1991):

Oh, da, stiu. Nu ma grabesc. Cu ce m-as grabi ar fi laptopul meu bulit care nu e extrem de vechi (~2009) insa componentele au niste scoruri... gen e vreo 100 USD un display (Asus K70AB e modelul, display de 17.3) si la al meu displayul e ireprosabil, tastatura la fel. Si unitatea optica e folosita extrem de putin si aia. Buba e ca placa de baza e prajita DUPA ce i s-a facut deja reballing...