| Andrei89296292 a întrebat:

Ajutor! Spălăm vasele și dintr-o dată s-au luat curentul, restul vecinilor au curent doar eu nu am, am verificat panoul și nimic, contorul merge, nu știu dacă s-ar luat curentul din cauza robinetului, stau la țară și am apa trasa din fântână poate a fost un scurt circuit sau ceva de nu mai merge, ce sa fac să revină curentul înapoi? Dau funda

1 răspuns:
| CornelFlorika a răspuns:

S-a scurtcircuitat firul de la pompa de apa din fantana. Scoate pompa din priza si dupa aia verifica siguranta generala de langa contuar.