| tistis a întrebat:

Recent am achizitionat o tableta ASUS Transformer 10 inch TF103CX Tablet - 8GB si doresc sa cumpar un adaptor mhl microusb-hdmi pentru redare pe televizor a continutului de pe tableta. Intrebarea mea este daca aceasta tableta are suport mhl?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă TV-ul tău suportă Miracast, poți transmite direct prin WI-FI.
Prin adaptor, am impresia că poți transmite doar muzică și filme, dar nu-l poți folosi ca duplicat, adică să te joci pe tabletă și să vezi pe TV ce joci.

| vfhsgggggfgsfh a răspuns:

Sall in principiu dar pentru rezolutie hd se vede ceva de genu daca tv e de 100cm nu se vede decat 10 nu in centru 80 da 10 in dreapta nu se vede doar pe centru ecranului dar e posibilitatea sa se vada si pe tot ecranul din telecomanda tv ului