| DoBrOOO2001 a întrebat:

recent mi-am luat acest pc HP g5470sc stiu ca nu este cine stie ce. Problema e ca l-am luat la mana a 2 a fara sursa. Iar eu am o sursa pe care nu am prea folosit-o e de 250w o fi buna? Apropo componente: i3 2100, 6gb ram, placa video Nvidia gigabyte 2gb. Placa video e pusa de mine. O fi destul de puternica?

Răspuns Câştigător
| Morgăă a răspuns:

Eu zic sa iei o sursa de 400-500W (de calitate, nu la 30 de lei) decat sa dai foc la pocnitori. Recomandat ar fi cel minim 350W

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Configuratia PC-ului tau ar trebui sa aiba consum mai redus decat ar suporta sursa ta, daca e buna.
In acest caz, ar trebui sa functioneze, dar doar incercarea practica poate da raspunsul corect.
Trebuie incercat!winking