| LeXb0y a întrebat:

ro stie cineva cum pot face port foward pe net de la ClickNet prin router Huawei HG665b? lasati link sau add ddanunumberone@yahoo.com! Dau FuUUUNdaaa!

2 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

1-Advance
2-NAT
3- Tabul Port Mapping
4- Dai "New" si apoi selectezi "Customization"
- la protocol pui TCP/UDP
- Remote Host lasi liber
- la External Start Port si External End Port scrii ce port vrei tu, pui acelasi port la amandoua
- Internal Host 192.168.1.2
- Internal port: acelasi port pe care l-ai pus mai sus
- Mapping Name: Scrii ce vrei tu sau numele programului pentru care faci port forwarding
5 - si apoi dai SUBMIT si ar trebui sa-ti mearga

| LeXb0y explică:

Mda, ok dar cu asta pot tine redirecte pentru sv de cs, sau server de SA:MP?