| Anonnnnimus a întrebat:

(sper ca categoria e buna laughing )sa incepem. Exista un program ssu ceva (in afara de antivirus)care iti vede virusii de pe PC si ti "sterge"? Pls raspunde-ti Dau funda

Răspuns Câştigător
| justanotheruseroftpu a răspuns:

Antivirusii sunt cei mai buni in dedectarea si eliminarea virusilor daca nu vrei un antivirus care sa fie pornit tot timpul poti folosi acest "programel" de la kaspersky, este foarte bun: http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register

Daca suspectezi un fisier ca fiind virusat, il poti scana online pe www.virustotal.com
Si daca fisierul ti-e suspect si totusi vrei sa iti asumi riscul sa executi fisierul foloseste versiunea free de sandboxie http://www.sandboxie.com/ ai un tutorial aici: http://www.sandboxie.com/index.php? GettingStarted

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica in afara de antivirus? antivirusul e cel care face treaba asta.

| Mihail2020 a răspuns:

Nu exista altceva detectat virusi decat antivirus.
Aicea conteaza ce fel de antivirus ai rau sau bun.
Cel mai bun antivirus care curata si afla unde sunt fisierele infectate este (kaspersky) altu nu cred ca este mai bun.
Mai ales ca ei un program de a vedea virusii indiferent ce ei crezii ca poti sterge fisierul sau curata driverul acolo unde era virus daca stergi fisierul nu inseamna ca virusul nu-i acolo s-a sters folderul unde era virusul dar el se RASPANDESTE in alte foldere sau chiar in tot driverul.
Si zi-mi la urma ce ai realizat te-a infectat total.
Sunt categorii de Anti-virusi slabi sau foarte slabi.
Cele mai slabe antivirusi suntsadmai mult sunt asa de forma).
NOD32
MySQL
AVG
DefenceSecurity

| CinevaNou a răspuns:

Adica vrei un program care face exact ce face si un antivirus, dar nu vrei sa ii zica antivirus?

| Anonnnnimus explică (pentru suntserios):

Suntserios daca nu sti nu te baga! ca si la alta intrebare comentai

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anonnnnimus):

Toate programele care detecteaza virusii si eventual ii elimina se numeste antivirusi. Tu vrei un antivirus care sa nu se numeasca antivirus desi el e antivirus toata ziua si imi zici mie ca eu nu ma pricep?

ma rog tie la ce alta intrebare comentam? presupun ca tot la o intrebare tampita

| Anonnnnimus explică (pentru suntserios):

Taci!

| itextrat a răspuns:

Un top cu cei mai buni antivirusi din 2016: http://www.digitalcitizen.ro/......-al-anului