| romario97 a întrebat:

spuneti-mi si mie cum sa maresc viteza la internet.

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Prietene, asta ar insemna sa iti limitez singur viteza la internet.Las-o 0 ( zero ), si vei avea cu 20-30% mai multa viteza ca inainte.

8 răspunsuri:
| ViperXd a răspuns:

Chemand echipa acasa de la firma la care este calculatorul sau sa iti cumperi un modem nou.

| elenutzadragutza30 a răspuns:

Ia-ti un modem mai bun! asa a facut si varul meu. si ti-l va da la un pret mai mic pentru ai avut unul tot de la acea firma! mult noroc! funda?happy:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbi abonamentul cu unul cu viteza mai mare!

| Hirako a răspuns:

" 1) Asigurati-va ca sunteti logat ca si Administrator si aveti astfel de privilegii
2) Click Start --> Run dupa care tastati gpedit.msc si apasati Enter.
3) Extindeti coloana Local computer policy
4) Extindeti coloana Administrative templates
5) Extindeti coloana "network"
6) Selectati "QoS Packet Scheduler" in fereastra din stanga
7) In fereastra din dreapta, faceti dublu-click pe optiunea "limit reservable bandwidth"
In campul setting bifati optiunea 9 ca si "enabled"
9) Setati optiunea "Bandwidth limit %" dandu-i valoarea 0
10)Restartati sistemul. "

| romario97 explică (pentru Hirako):

Dar daca ii dau valoarea mai mare decat 0, este mai bine?

| Capatina_Antonio_1997 a răspuns:

Instaleaza-ti google chrome e un model nou de internet nu ca mozila ferifox sau ca internet explore daca vrei sa-ti spun un joc tare cu inpuscaturi ma contactezi la adresa de mail c.antonio1982@yahoo.com...

| romario97 explică (pentru Hirako):

Auzi te rog ma mai ajuti la ceva? atunci cand intru in nfs most wanted si ii dau sa incep cariera, imi iese singur din joc.sti de la ce ar putea fi? zi-mi id tau

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

+1