| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa maresc viteza la internet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata ce firma de internet iti da o anumita viteza de tranfer, nu prea ai ce face. Atat au reglat ei „robinetul".

Ia contractul in mana si citesti ce viteza iti da firma de internet. Faci un test speed http://www.speedtest.net/
si daca viteza de download nu corespunde cu cea din contract, suni la ei si le zici.Numai in cazul in care nu ai internet cu limita de viteza adica o anumita cantitate de giga download si apoi iti scade viteza pana iti da din nou cantitatea.
Viteza mai poate scadea si din cauza pc-ului vechi, placa de baza pe duca. Deci una din ce am zis mai sus.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facand contract cu rcs&rds ai 100 mb viteza prin fibra optica

| K0sti a răspuns:

Schimbi abonamentul!

| ursulet2002 a răspuns:

Incearca opera mini. Consuma mai putine resurse si merge mai repede.