| Cristian_Criss_1992 a întrebat:

Imi spuneti cum sa imi maresc viteza de upload la internet? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Singura soluție ca să abeneficiezi de internet de viteză mai mare este să modifici contractul cu furnizorul de servicii de internet.Normal ca asta implică costuri mai mari la factură. Restul sunt aberații pure ce îti crează mirajul ca internetul are viteză mai mare; real nici pe deprate.Succes

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cum i-am raspuns unui user mai devreme, procedezi asa :
Scrie la run asa : gpedit.msc si da un enter. In bara din stanga ai administrative templates intri acolo, dupa care in dreapta dai la network -> qos packet scheduler-> limit reservable bandiwidth si intri acolo. Acum, ti s-a deschis o noua fereasta unde ai 3 optiuni acolo, iar tu trebuie sa pui pe enable, iar un pic mai jos unde ai bandwidth limit, pune-l pe 0. Dai un apply, ok si un restart la pc, ar trebui sa ai viteza de downloand si chiar si de upload mai mare cu 20%.
Bft! happy

| Madarauchiha3 a răspuns:

Incearca tcp optimizer

| ClauBossss a răspuns:

Salut ca sa iti maresti viteza intri in browser ->Dupa in Task Manager -> Downloadeaza ceva si dupa iti arata Browserul tau in task manager dai click dreapta si dai set priority = HIGH