| 22ANDREI22 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog frumos ce trebuie sa fac, ca netul sa ruleze la viteza maxima.am router HG658 de la romtelecom

Răspuns Câştigător
| ciotori a răspuns:

Trebuie sa suni la romtelecom, ei il vor face, asa sunt toate firmele, asteapta sa le ceri tu ajutorul.

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Asta depinde de router, nu ai cum sa-i maresti viteza de transfer.

| Seby90 a răspuns:

Salut, pai, exista 2 situatii, cea in care romtelecom iti furnizeaza o anumita viteza, sa spunem... 2mb/s limita, atunci nu poti face nimic. Asta e viteza si pe asta o mananci, pana nu schimba aparatura in zona ta, degeaba.

Si mai este situatia in care stii sigu ca ar trebui sa ai 6mb/s sa zicem, dar pcul / laptopul tau merge cu 2. Pai, 1, daca esti pe wireless, se pierde semnal, treci pe cablu. Si 2, pcul sau laptopul tau este mult prea slab sa poata inghiti toata viteza asa ca va merge cu cat poate, si anume viteza pe care ti-o ofera deja.

| 22ANDREI22 explică (pentru Seby90):

Multumesc pentru raspuns