| Sendrea a întrebat:

Sunt in ultimul an de facultate si trebuie sa fac o licenta m-am gandit sa fac o pagina web, dar nu stiu despre ce sa fie asa ca am nevoie de ajutorul vostru sa imi dati niste idei, sugestii.

Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Dragul meu, in mod normal, trebuie sa ceri un subiect la profesorul pe care-l doresti coordonatorul lucrarii. Daca ai vb deja cu el si ai aprobarea lui, atunci e in ordine! Daca nu ai aprobarea lui, atunci te sfatuiesc sa-l cauti urgent, sa-i zici ce ai de gand sa faci si pe urma sa lucrezi la treaba asta fiindca poti avea surprinderea neplacuta sa termini treaba cu bine si apoi sa-ti zica: "Multumesc, treaba asta a mai facut-o si X si nu ma mai intereseaza!". Apoi lucrarea trebuie sa aiba o parte teoretica si una practica plus concluzie si bibliografie. Trebuie sa fie ceva original, iar tot ce iei de pe net sau alte carti nu uita sa le treci la bibliografie. Aici mai sunt si alte aspecte pe care, daca te intere, le putem discuta cu mare placere. Am lucrat in domeniul universitar si am condus astfel de lucrari. Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ultimul an la ce facultate

sa nu zici ca esti ceva profil IT si vii la licenta cu o pagina web. Si un elev de liceu poate face o pagina web.

| Sendrea explică (pentru suntserios):

Da sunt profil it si o sa vin cu o pagina web. Sa iti mai dau si detalii sa nu compari cu un elev de liceu o sa lucrez cu angular 4, bootstrap, phalcon(pentru parte de back end)

| Sendrea explică (pentru Caro34):

Nu stiu ce sa fac nu am ideea de proiect

| Caro34 a răspuns (pentru Sendrea):

NU mi-ai raspuns la ce am scris mai sus! Citeste corect si pe urma poate te pot ajuta! Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Sendrea):

Pe scurt HTML, JS si php

macar fa un serviciu util, zi ca vrei sa faci o aplicatie, ceva mai iesit din comun, nu o pagina web.

Uite o idee, un IDE online cu interpretare si eventual compilator si cu versionare.