| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut TPU
Telefoanele care au fast charging au baterie speciala?
Ma gandesc,puterea curestului este impins mai repede/fortat in baterie, nu este o baterie speciala?

2 răspunsuri:
| HLucian a răspuns:

Salut. Depinde cum privesti, da, poate fi considerata o baterie speciala insa nu foarte diferita de cele obisnuite. Este bateria omului modern sa zic asa. Omul care e mereu pe fuga si doreste telefonul incarcat.

| darrio2007 a răspuns:

Bateriile sunt aceleasi. Este doar o varianta pentru a incarca mai repede telefonul. Nu folosesc, deci nu-ti pot spune daca afecteaza in vreun fel bateria, negativ sau pozitiv.