| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Telefoanele cu incarcator fast charging tin la fel de mult (bateria) ca la cele normale?
Adica au batetie special facuta pentru acel amperaj xare sa nu se strice? Sau sa tina mai putin decat daca ar fi o baterie de axelas amperaj fara încărcare rapidă?

2 răspunsuri:
| HLucian a răspuns:

Salut. Telefoanele cu fast charging sunt o tehnologie in pas cu omul modern. Nu are de-a face cu durata de viata a bateriei. Da, e posibil sa se strice mai repede, dar crede-ma ca sunt detalii minore, garantia tot 2 ani e. Daca te-am ajutat, da-mi o funda.

| KanekiResponder69 a răspuns:

Bateriile telefoane-lor cu Fast Recharghing dureaza la fel de mult ca cele normale, nu se descarca mai rapid/incet. Spun asta pentru ca eu am telefon cu Fast Recharghing si am observat asta.Multumesc ca ai citit! Funda?