| Ionuțsuparatu1 a întrebat:

Știți vreo aplicație Hack Wi-Fi gratisa?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu este.Toate-s facke-uri. Nu se poate sparge o parolă wifi, ci eventual ghici, și asta dacă și numai dacă aplicația are un dicționar așa de bine pus la punct încât să conțină toate combinațiile de cuvinte, cifre, semne de punctuație, etc. posibile din lume; lucru ce este imposibil, oricât s-ar încerca asta, plus că de dai peste unu ca mine ce știe un pic de rețelistică te va depista imediat că încerci să pătrunzi neautorizat în rețeaua securizată, și te va deservi autorităților, în baza logurilor generate de router(e suficient) pentru infracțiunea de pătrundere neautorizată într-un sistem informatic (și rețele wifi sunt clasate aici). Crede-mă în cazu' ăsta se aplică legea, nu e ignorată cum e cu piratarea de soft, și pedeapsa e cu închisoare sau amendă penală happy.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna pentru tine aplicatie hack wifi?
ai impresia ca exista asa aplicatii la tot pasul care sa sparga parole de wireless?

| Speed99 a răspuns:

Pai, crezi ca e asa simplu frate? Orice Wi-Fi securizat ar fi penibil daca ar exista un password breaker la mana omului de rand.

Nu te mai lasa pacalit de porcariile alea, toate sunt fake.

| danutzu96 a răspuns:

Programe exista, si gratuite. Dar NU doar apesi un buton si gata, parola e sparta. Se folosesc mai multe tool-uri care sa intercepteze/ injecteze pachete pentru analizarea lor. Si dupa asta iti mai trebuie un tool pentru spargerea hash-ului (la wep scapi repede), tool care ia prin incercari (brute-force) si dureaza. Kali linux contine astfel de tooluri, dar sunt greu de folosit pentru cineva care nu a vazut pana acum comenzi linux.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Am uitat sa precizez ca nu functioneaza chiar cu orice hardware. Trebuie ca placa wifi sa suporte injectia de pachete.

| doctorandus a răspuns (pentru Speed99):

Te inseli, pe Linux exista reaver si bully, soft liber si gratuit.

Pentru Windows exista dumpper. Daca ai WPS activat si firmwareul nu refuza conexiunea dupa trei-patru incercari, sunt maxim 11000 de incercari pana-ti afla parola. Asta poate dura intre 2 si 48 de ore.

| doctorandus a răspuns (pentru danutzu96):

Nu zau? reaver cu pixie dust si daca ai noroc in doua minute ai aflat parola.

Iar pe Windows, cu dumpper, pentru routere Zyxel si alte chinezarii afli parola apasand pe butonul de scanare si pe urma pe butonul de conectare.

| danutzu96 a răspuns (pentru doctorandus):

O afli la WEP in 3 minute. Pe WPA/WPA2 la o parola de 10 caractere cu caractere speciale o sa stai mult si bine.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Oricum WEP se foloseste din ce in ce mai rar. Se cunoaste bine vulnerabilitatea mare si usurinta de a afla parola.

| doctorandus a răspuns (pentru danutzu96):

Google WPS, maxim 11000 de combinatii, poti sa ai si parola de 40 de caractere.

| danutzu96 a răspuns (pentru doctorandus):

WPS nu au toate activat, ce nu intelegi? Si vulerabilitatea asta e cunoscuta de ceva timp. Producatorii au aflat si ei de ea si dezactiveaza functia din fabrica.
LE
A Google search for PSK hacking tutorials will demonstrate that even without this WPS PIN vulnerability it’s quite feasible to find a WPA2-PSK by brute force, but it would take very much longer and a potential hacker would need a very good reason to invest the time and resources required. FARA functia asta activata ( care este din ce in ce mai rar lasata activata) este foarte greu.

| doctorandus a răspuns (pentru danutzu96):

Sunt o groaza de bizoni cu WPS activat.

| danutzu96 a răspuns (pentru doctorandus):

Prin postarile astea poate mai invata si altii ca trebuie sa il dezactivezewinking

| Ionuțsuparatu1 explică (pentru danutzu96):

Mulțumesc fraților!'

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Cum dracu iti ies tie 11.000 combinatii daca ai 40 caractere... sunt foarte curios

| danutzu96 a răspuns (pentru suntserios):

Vorbeste despre vulnerabilitatea WPS-ului ce are un PIN ce se poate afla cu programele mai sus mentionate, iar dupa aflarea pin-ului se poate trece la "recuperarea" parolei routerului. Vulnelabilitatea este cunoscuta de cativa ani si nu toate routerele care au activata functia asta sunt si vulnerabile.

| gelu1970 a răspuns:

Da exista. insa ai premiat deja un raspuns gresit.

| untu a răspuns (pentru gelu1970):

Nu e gresit! E bun raspunsul! Nu exista Hack Wi-Fi Gratuit! Toate retelele de internet prin router si prin calea aeriana sunt complet securizata!

| untu a răspuns (pentru gelu1970):

Nu exista Hack Wi-Fi Gratuit! Toate retelele wireless prin router si prin calea aeriana sunt complet securizata! Trebuie sa aveti acordul administratorului pentru access! Daca exista, fiti foarte precauti, unele siteuri, aplicatii si programe gratuite pot fi capcane fatale!

| gelu1970 a răspuns (pentru untu):

Comentariu de pomana.
nu exista "hack" insa cel ce a intrebat punea problema unei aplicatii.
si din acelea sunt.
atata timp cat folosesti wifi esti expus.
ca nimeni sa nu iti fure wifi e ideal sa folosesti conexiunea prin cablu.
sunt deschis dialogului, si cand gresesc sunt dispus sa o recunosc. insa ceea ce ai scris e fals.
sunt programe bazate in linux ce sparg orice key wifi.
si am probat, desi in functie de retea poate sa dureze ore bune. in final iti scoate key.
eu imi platesc netul si asta ar trebui sa o faca toti utilizatorii.
deci partea cu :
" Nu exista Hack Wi-Fi Gratuit! Toate retelele de internet prin router si prin calea aeriana sunt complet securizata! " poti sa o consideri minciuna. presupun ca ai copiat de undeva textul.
nimeni nu iti garanteaza Wifi sigur 100%. cel care o face e un inutil sau un ignorant.
o seara buna sa ai.
scuze ca nu folosesc majuscule. spun asta deoarece acum ceva timp a fost un destept pe aici ce credea ca e intemeietorul gramaticii.

| Hutanu_Marian_1974 a răspuns:

Exista aplicatii pe Android si exista si pentru PC.
nu vorbesc de kali linux...

| Hutanu_Marian_1974 a răspuns (pentru doctorandus):

Exista ceva mai bun decat dumpper...dar la fel, depinde de wps.
1-2 min dureaza