| stefangs a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un laptop Asus ROG G750JM si vreau sa imi instalez windows 8.1 pe el, intrebarea mea este urmatoarea: Inafara de driver-ul pentru. placa video mai trebuie sa instalez si altele? Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Da.Intri pe Asus.com,dai la suport, drivere si alegi versiunea laptopului.Iti apare pentru ce Windows, dai 8.1 si descarci toate driverele

7 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Dar o chesti foarte importanta este sa pui intotdeuna driver-ul placi integrate inainte sa instalezi pentru dedicata

| stefangs explică (pentru gelu1970):

Pe asus.com cand bag versiunea laptopului nu imi apare nimic...

| hp8510p a răspuns (pentru stefangs):

Http://www.asus.com/ro/supportonly/G750JM/HelpDesk_Download/ dai cate un click pe ele si descarci versiunile mai noi de la toate componentele

| hp8510p a răspuns (pentru stefangs):

Windows-ul sa fie pe 64 biti!

| gelu1970 a răspuns:

Cauta driverele cu un program specific
3DP chip de exemplu iti detecteaza driverele lipsa si iti da link de download. in plus e free. nu e un mare mister in al folosi. insa o sa iti para rau ca ai instalat 8.1
o sa ai ceva probleme de compatibilitate cu jocurile. presupun ca laptopul acesta l-ai cumparat pentru gaming.

| hp8510p a răspuns (pentru stefangs):

Pentru placa video trebuie sa intri pe site-ul nVidia si il iei de acolo

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Noo gresit. In cazul laptop-urilor se descarca de pe site-ul producatorului