| Anonim122345 a întrebat:

Un amic are nevoie de ajutor.Are următoarea configurație:
AMD 1, 60 GHZ
2 GB DDR2 800 MHZ
Nvdia GeForce 7300GS
Aproximativ Total Memory:1024 MB
Windows 7 Ultimate 32 Bit
Deci intru pe start windows normally și când îmi intra pe desktop se vede rău imaginea gen linii, puncte și culoare mov.Am instalat driverul de video dar la dxdiag apare ca are 8 bit.
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu ne-ai spus placa video. Am avut si eu un astfel de pc cu placa video amd Radeon HD 4500 series. Greu de tot am gasit un driver care să îmi funcționeze; pentru că cel de la amd autodetect nu era bun. Când l-am vândut l-am vândut cu driver cu tot si i-am spus cumpărătorului să salveze driverul.

| xSega a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la nVIDIA si descarcă ultimul driver care a apărut pentru placa aceea, dacă nici atunci nu funcționează înseamnă că nu mai duce mult

| Ensiferum a răspuns:

Se pare ca ar fi driverul.intra pe Drp.su si pune mini aplicatia sa iti caute automat si sa iti instaleze driverul corect, sper sa mearga. Desi eu cred ca windowsul pe 32 de bit este problema la configuratia asta, nu stiu daca exista acel driver pentru windows pe 32 de bit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonimg):

Serios? Nu a spus placa video? Da' Nvdia GeForce 7300GS ce este. Placa de surf?

Bula
| Bula a răspuns:

Problema imi sugereaza mai degraba o defectiune fizica decat problema de driver.

Incearca cu un alt cablu video, alt monitor, respectiv o alta placa video (in ce ordine le ai disponibile).
Culoarea mov inseamna lipsa culorii verzi din RGB, iar liniile pot fi cazuate de o lipsa de contact sau un pin indoit la mufa VGA.

| anonimg a răspuns (pentru Salontanul):

Imi cer iertare; este vina mea ca nu am fost mai atent. Ma cam chinui de pe telefon; dar asta nu este o scuza.
Nu voi sterge postarea -pentru ca am "remediat-o" prin aceasta, dar si prin faptul ca placa ta de surf m-a amuzat foarte tare. laughing
Multumesc pentru atentionare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonimg):

Sa fii sanatos!