| leafboy a întrebat:

Acum cateva zile cand rulam MW2 pe windows 7 ultimate deoadata ecranul ingheata si imi apar niste linii verticale, dupa care imi iese din joc si imi apare eroarea: display driver windows nvidia kernel stopped responding and has successfully recovered. Am icercat sa schimb driverul la placa dar fara efect, asa ca m-am decis sa scimb windowsul la xp. Am instalat windowsul driverele de la placa de baza audio si sitem fara nici o problema. Cand am instalat driverul de la placa imaginea a inghetat si au aparut niste pixeli morti pe ecran si au aparut dungile verticale. Asa ca am restartat in safe mode am dezinstalat driverul si am intalat o versiune mai vece dar aceiasi problema. Cand intru in windows fara driverul video imi merge dar cand intalez driverul nu imi mai merge. Am o placa video nvidia geforce 8400 gt de 1024 gb Tipul procesorului DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2000 MHz (10 x 200). placa de baza Gigabyte GA-945GCMX-S2 v6.6 (2 PCI, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)si 4gb ram. si nu am probleme cu temperatura calculatorului. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Insidee a răspuns:

Uite ce sa faci. Daca calculatorul e in garantie, il duci la reparat si iti gasesc aia problema, daca nu e in garantie, vorbesti cu cineva sa iti imprumute o placa video si o pui pe aia, o instalezi, daca merge e de la placa ta. Daca nu merge, incerci sa schimbi monitorul... Daca nu e nici de la monitor atunci nu stiu...

1 răspuns:
| titilev a răspuns:

Mai pune 1G de RAM si e posibil sa nu mai ai probleme