| NoName234 a întrebat:

Un pc recomandat pentru gaming poate fi folosit si pentru office(editare video,foto, Microsoft excel... etc)?

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Desigur.PC-urile/notebookurile recomandate pentru gaming se pot folosi si pentru celelalte operatii deoarece sunt foarte performante.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Evident,un pc pentru gaming trebuie sa fie de ultima generatie, asta sa de bucuri de gaming din plin, nu sa te plangi de numarul de fps-uri scazut.
Pentru office e de ajuns si un procesor single core si o placa video onboard.
La editari se complica povestea, ai nevoie de un pc mediu.
Daca spui mai exact la ce vrei sa folosesti pc-ul, iti recomand eu unul.

| JustCosmin a răspuns:

Bineinteles. Un PC configurat pentru gaming este unul performant pe care poti sa faci si editari video/foto.

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Daca iti iei un pc bun, pe care sa ruleze jocurile foarte bine atunci nu trebuie sa iti faci nico grija pentru editare video, foto sau excel...

In cazul in care iti doresti un astfel de calculator iti recomand sa iti iei unul gata facut, precum acesta: http://bit.ly/1epzMhc

Daca nu ai suficient de multi bani iti pot recomanda altceva! Lasa-mi un mesaj!

| frederyc a răspuns:

Depinde. in general da la editari video sigur merge daca ai placa video calumea