| RecKinul a întrebat:

Unde gasesc şi eu pe internet cărţi scanate despre electronică? Ma interesează in special depanarea televizoarelor şi a telefoanelor mobile. Am pregatire in electronică dar nu destulă.

3 răspunsuri:
| Dey09 a răspuns:

Sper sa te ajute.
Incearca sa dai mai multe cautari pe google cu ceea ce intereseaza, imposibil sa nu gasesti.
http://www.radiolocman.com/
http://www.tehnium-azi.ro/......monitoare/

| RecKinul explică (pentru Dey09):

Tocmai am incercat să caut pe Google dar nu am gasit chiar ce-mi trebuia. Este ceva dar costă destul de mult şi nu-mi permit deocamdată. Sunt dispus să şi cîmpăr cărţi mai vechi chiar şi despre televizoare cu tuburi. Despre cele LCD sau LED nu stiu dacă există cărţi in limba română. Căutăm si eu un mijloc de informare mai ieftin fiincă nu am bani deocamdată să pot plăti o practică intr-un atelier. Măcar cartea de depanare a televizoarelor color cu tub dacă o are cineva, am găsit-o pe net dar link-ul de descărcare nu funcţionează sau nu mai este acolo.

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca vei gasi pe site-uri pentru ca nu este legal sa pui daca nu ai drepturile de autor. In schimb daca vei cauta in locurile unde sunt filme / programe / jocuri piratate, vei gasi si carti.