| aloken a întrebat:

vreau sa imi achizitionez un procesor, o placa de baza si niste rami, eu m-am gandit la urmatorul kit:
Intel Haswell Refresh Core i5 4690 3. 5GHz
HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 MHz CL10 (2 buc.)
Placa de baza MSI H81M-P33
Eu acum am un PC cu un GTX 750 TI 2GB GDDR5-128 BIT 500GB stocare si o sursa luata impreuna cu placa video de 500W GAME DAEMON,, iar despre HDD nu stiu nimic.Intrebarea mea este se pupa bine placa video cu procesorul? Si daca puteti sa imi recomandati o carcasa.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Carcasa da doar aspectul exterior.
Componentele trebuie sa fie alese in functie de destinatia calculatorului.
(pentru e-mail, Facebook etc pe internet, ascultat muzica /filme e bun aproape orice configuratie, dar pentru un server la o retea de proiectare este nevoie de performanta mult mai buna).