| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez Windows-ul, insa imi apare asta, dupa ce am dat pe c si next.

http://imgur.com/huFt9

Am 75 gb free...

Răspuns Câştigător
| CreierSupersonic a răspuns:

Nu ai formatat local disk-ul.

3 răspunsuri:
| CreierSupersonic a răspuns:

Nu mai stiu daca inainte de pasul la care esti sau dupa, aveai undeva in dreapta, sub lista cu local disk-uri ceva cu optiuni, dadeai click acolo si iti dadea mai multe chestii printre care si erase sau delete local disk, dai delete si dupa o sa dai instal. Daca il stergi vei pierde tot ce ai pe el!

| CreierSupersonic a răspuns:

Aditzu_kid15

| Nooane a răspuns:

Pentru instalarea de Windows ai nevoie de spatiu liber suficient de mare (>60Gb). In cazul tau va trebui sa stergi una din partitiile existente facand click pe ea si apoi pe optiunea Delete (atentie, vei pierde toate datele de pe acea partitie). Apoi in locul ei vei avea "Unallocated Space" (spatiu "nealocat" - adica liber) si poti instala acolo, urmand pasii de aici: http://www.ultranetworks.ro/......ows-7.html