| sPriT3SiCoL4 a întrebat:

vreau sa-mi schimb si eu placa video ati radeon hd 5450 1gb gddr3 64bit gigabyte cu asta http://www.oktal.ro/placa+video/gigabyte-ati+radeon+hd77 50+pci-e+30+1024mb+ddr5+128bit-o69080.html

Am pci-express, si daca ar merge bine placa video 7750 cu 4gb ram i3 2120 3. 30ghz adica skyrim, gta 4, assassins creed 3 maxim sau doar rezolutia 1920x1080

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La rezolutia aia e recomandat sa pui o palca mult mai solida. Oricum, diferenta dintre 5450 si 7750 este incomparabila, dar sa nu visezi jocurile alea la maxim. Cel putin, crysis 3 pe rezolutia aia o sa il duci la low- medium la un framerate decent pe placa aia. Daca vrei crysis 3 la maxim, pune mana si strange banuti. Pentru ce vrei tu, placa video: minim 900-1000 lei.

1 răspuns:
| buzucan a răspuns:

Are o configuratie relativ ok. cu o placa video mai buna chiar ar face diferenta. nu stiu cum ai reusit sa iei placa video pe 64 biti... daca citeai articolul asta http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html sigur luai ceva mai bun. oricum, incearca sa o vinzi pe asta si sa faci upgrade la ceva mai ok.