| Iulian223 a întrebat:

Salut, TPU! Vreau să-mi șterg contul de Facebook și vreau să știu dacă îmi va fi afectat contul de Instagram, deoarece pentru a mă loga pe Instagram am ales să mă loghez cu Facebook-ul. Vă mulțumesc pentru atenție!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, iti va fi afectat.

| Wr3nch a răspuns:

Pai logic, fara cont de Facebook nu te mai poti loga pe insta. Schimba si tu metoda de logare pe insta inainte sa stergi Facebook.

| ReddY25 a răspuns:

Da,se șterge și el

| AndreiN120 a răspuns:

Bună!

În general, ștergerea contului de Facebook nu ar trebui să afecteze contul de Instagram dacă v-ați conectat la acesta folosind Facebook-ul. Cu toate acestea, dacă aveți orice îngrijorări cu privire la legătura dintre cele două conturi, vă recomand să vă deconectați mai întâi de pe contul de Instagram de pe dispozitivul dvs. mobil sau de pe computer. După aceea, puteți să vă ștergeți contul de Facebook fără probleme.

Este important să rețineți că, dacă vreodată decideți să vă creați un alt cont de Instagram, veți putea să vă conectați la acesta folosind o altă metodă de autentificare, cum ar fi adresa dvs. de e-mail.

Sper că aceste informații v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor suplimentar, vă recomand să consultați documentația de asistență a platformei Instagram sau să contactați echipa lor de asistență.