| wDzZ a întrebat:

vreau sa va pun o mica intrebare. De curand vream sa achizitionez un Xbox360 (pentru ca sunt un gamer iar PC-ul ma lasa pe zi ce trece), apoi m-am orientat la un PS3, insa am aflat ca nu poate fi modat, si am ramas la Xbox. INSA problema este ca, anul viitor plec la liceu, si acolo bineinteles vor fi alte vremuri, alti colegi etc. M-am gandit ca pentru studi si restul, ar fi bine sa iau o tableta, pentru ca ma poate ajuta foarte mult in viitor, iar consola poate sa apara alta mult mai avansata, dar mult mai scumpa. Apoi, m-am gandit ca as putea sa imi iau un iPhone 3Gs, are acelasi pret ca o tableta, acleasi pret ca o consola. Daca ar fi dupa mine as lua Xboxul si tableta, insa imi ajung bani doar pentru una din ele. Mai pe scurt, ce sa iau? Xbox 360 (pentru ca imi plac jocurile, si cum am mai zis, calculatorul meu nu ruleaza jocurile astea de ultima generatie), tableta (pentru ca eu cred ca poate sa ma ajute in viitor) sau iPhone 3Gs (pentru ca vine vremea liceului si acolo alte fite, alte mode etc.) Multumesc!

7 răspunsuri:
| trafikantu a răspuns:

PS 3 se poate modaa! Uite doar un scurt tutorial:

http://life4gadgets.com/......de-modare/

sau cauta pe google: ps3 modat

success.

| white_2190 a răspuns:

Eu as opta pentru o tableta mai performanta. pentru ca o poti folosi atat pentru joculete si o poti folosi si pe post de pc iar la liceu te va ajuta, este micuta usoara, o poti lua peste tot si sa o folosesti in ce scop ai nevoie oriundehappy

| Catalin970 a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea,cu acei bani ai putea sa-ti upgradezi calculatorul,cu banii pentru o tableta, Xbox, PS3 sau iPhone, iti poti cumpara componente noi, mult mai bune.Astfel vor merge toate jocurile,ai acasa un motor de cautare mai rapid ca tableta (+ ca iti trebuie o secunda, ai scapat`o si ceaules), daca te`ai saturat de tastatura poti monta un joystick si asa ai all in onebig grin.

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Buna.Parerea mea este tableta, pentru ca daca ai nevoie de ceva ajutor si vrei sa cauti, ai putea cauta pe tableta. Si eu am una si il folosesc. Nu stiu deci asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat.

| wDzZ explică:

@Catalin970 Daca il upgradez, trebuie peste cativa ani sa dau iar bani, pentru ca apar altele si altele... iar tableta nu se sparge asa usor, am un telefon pe touch-screen (Corby) si l-am scapat de sute de ori in 2 ani de cand il am, si nu are pe ecran nicio o crapatura, nimic. Automat tableta e mult mai rezistenta
@trafikantu PS3 se poate dar trebuie sa ai un anumit model (asa am inteles) para firewarm 3.55 (cred, nu ma pricep)

Sa merg pe tableta? Pentru ca ma tenteaza si Xbox-ul si tableta. Xboxul costa in jur de 12 mil (250 GB cu 2 jocuri) + modarea 13 mil, iar tableta Samsung (pe care vreau sa o iau) costa 14 milioane. Nu este o diferenta mare intre ele, din cate am inteles e mai buna tableta, mai astept pareri, daca nu voi merge pe tableta

| Catalin970 a răspuns (pentru wDzZ):

Pai wDzZ,tablete,telefoane, Xboxuri etc. Apar de la o saptamana la alta.Iar pentru un PC, daca ai piesele abia aparute va trece mult timp pana sa avanseze jocurile si programele pentru a nu fi suportate de un calculator de ultima generatie de acum.Deci eu as ramane tot la un PC mai bun, e mai durabil.

| JeleuBBX a răspuns:

PS3-ul se poate moda, dar ar fi mai bine sa il duci la cineva care stie ce face.
Acum, fiecare au avantaje si dezavantaje.
Da si de pe PS3 poti sta pe net, creea chestii. Iti poti lua o tastatura USB daca vrei sa creezi documente, chestii.
Poti sa conectezi si o imprimanta la el.
Succes!