| MihaiNabul a întrebat:

vreau si eu cateva site-uri / metode / aplicatii de mobil prin care pot mina bitcoin/alta moneda digitala cu pc-ul sau telefonul. Cea mai buna metoda primeste funda!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu PC-ul tău de acasă, te costă mai mult energia electrică, decât câștigi. Ai nevoie de altă aparatură.
https://www.youtube.com/watch?v=-z4qbkQ3cK8

| doctorandus a răspuns:

În general: să minezi Bitcoin cu PC/telefon nu mai rentează.

| NLS a răspuns:

Te ai trezit cu 8-10 ani prea târziu... Ca și majoritatea de altfel.
bitcoin nu mai merita deloc minat, decat in marile ferme din China, Rusia și Islanda, iar celelalte monede merita la noi sau oriunde, dacă îți produci singur energia electrica (panouri fotovoltaice, energie eoliana) și nu plătești pentru ea.