| IONUTZU1999 a întrebat:

Salut uturor, am o placa video realtek ac 97 si un sistem audio 5.1.Problema este ca nu se aude 5.1 decat daca selectez Room din control pannel-ul de la placa audio.Ce pot sa fac sa se auda 5.1 si in jocuri si in winmap si peste tot? Adica nu neaparat 5.1 sa se auda stereo in toate boxele.(sa functioneze toate 5 boxele + bassul) ca daca selectez Room se aude cu ecou, se aude urat.Un program care m-ar putea ajuta si daca da spuneti-mi si cum se foloseste! Ofer FUNDA!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din moment ce placa se astepta sa fie boxe acolo tu te astepti sa se auda ceva

| K0sti a răspuns:

(sa functioneze toate 5 boxele + bassul)...asta inseamna 5.1, nu stereo!
Ca sa ai 5.1 in winamp si altele, iti trebuie semnal 5.1 nativ. Cand sursa de semnal e stereo, tu de unde vrei 5.1?

Cand boxele o sa stie prologic, optiune care stie sa emuleze un 5.1 dintr-un semnal stereo, atunci o sa auzi! Mai puneti mana si mai cititi, ca parca sunteti martieni!